Lavanta Bahçeleri, Salda Gölü, Pamukkale Turu - 1 Gece 2 Gün - Ankara...

Lavanta Bahçeleri, Salda Gölü, Pamukkale Turu - 1 Gece 2 Gün - Ankara ÇıkışlıLavanta Bahçeleri, Salda Gölü, Pamukkale Turu - 1 Gece 2 Gün - Ankara ÇıkışlıLavanta Bahçeleri, Salda Gölü, Pamukkale Turu - 1 Gece 2 Gün - Ankara Çıkışlı


Kuyucak Köyü’nde 5000 dekarda yetiştirilen lavanta sıcaklık, yağış gibi mevsimsel durumlar etki etse de Temmuz ayının başında açmaya başlar. Hasat işleri ise Temmuz ayının sonundan Ağustos ayının ortalarına kadar devam eder.

  • Tüm Kredi Kartlarına Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
  • Tamamı Nakit Ödemelerde %5 İndirim
  • %30 Ön Ödeme ile Rezervasyon İmkanı

Ankara Çıkışlı 1 Gece 2 Gün Konaklamalı

Lavanta Bahçeleri Salda Gölü ve Pamukkale Turu

Eğirdir Gölü, Sagalassos Antik Kenti, Salda Gölü, Kuyucak Köyü, Pamukkalı, Lavanta Bahçeleri

Hareket Noktaları ve Saatleri
01:30 - Kızılay AVM Karşısı YapıKredi Bankası Önü
01:35 - Milli Kütüphane Metro Çıkışı
01:50 - Armada Avm
02:00 - Ümitköy Köprüsü Altı

Konaklama: Denizli Merkez Konaklamalı (Pişkin Otel, Napa Hotel Vb)

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Eğirdir Gölü, Sagalassos, Salda Gölü

Cuma Gününü Cumartesi Gününe bağlayan gece 01:30’da aracımız hareket ediyor. Yolculuğumuz verilen ikramlar ve molalar eşliğinde devam ediyor. Sabah saatlerinde Türkiye’nin 2. Tatlı su gölü olan Eğirdir Gölü’ne varıyoruz. Katılımcılarımız göl manzarasında serpme kahvaltımızı aldıktan sonra yaklaşık 1 saat kadar serbest zaman veriliyor. Serbest zamanımızın ardından Sagalassos Antik Kenti ziyaret ediyoruz Gezimizin ardından öğle yemeği molası. Öğle Yemeğinin ardından olan Sagalassos Antik Kentine doğru hareket ediyoruz. Sagalassos Antik Kenti sanat ve tarihin bir arada bulunduğu antik kentler arasında yer alır. En az 1.000 yıllık seramik üretimi sayesinde antikkentler içindeki en uzun seramik üretim merkezi kabul edilen Sagalassos aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer almaktadır.ilk gün ki son durağımız olan Salda Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Türkiye'nin en berrak, en temiz ve en derin göllerinden olan Salda Gölü'nde kısa gezinti sonrası Gölde yüzmek için 2 saat serbest zaman ardından Denizli’ye hareket. Akşam yemeği ve konaklama Denizli’deki otelimizde.
- Salda Gölünde yüzmek isteyenler mayo, havlu, terlik ve güneş kreminizi ayrı bir çantaya koyup otobüste yanınıza almayı unutmayınız.

2. Gün: Pamukkale, Hierapolis, Lavanta Vadisi Kuyucak Köyü

Sabah saatlerinde Otelde aldığımız kahvaltının ardından Pamukkale’ye doğru hareket ediyoruz. Pamukkale,400 bin yıl önce meydana gelen bir dizi depremle, Büyük Menderes havuzunda termal suların oluşturduğu travertenleriyle eşsiz bir manzaraya sahip olan Pamukkale, ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor. Kalsiyum karbonatla doymuş olan su, güneşin altında buharlaşıyor. Pamukkale’deki gezimizi tamamladıktan sonra lavanta üretiminin merkezi durumundaki Kuyucak köyüne gideceğiz. Kuşçular, Çukurören, Yeşilyurt köylerinde ve Senir ile Kılıç kasabalarında da lavanta üretimi yapılmaktadır.Lavantalar, haziran sonu morarmaya başlıyor ve temmuz ayı çiçekleri patlayınca mosmor oluyor. Temmuz sonu ağustos başından itibaren ise hasat yapılıyor ve lavantalar toplanıp yağları çıkartılıyor. Gün doğumunda mor lavanta tarlaları arasında gezinti yapıp lavanta kokusunu içimize çekiyor ve lavantaların sunduğu görsel şöleni hafızalarımıza ve fotoğraf makinelerimize kayıt ediyoruz. Başlangıçta kurak, susuz, bir şey üretilemeyen tarlalar boş kalmasın diye ekilen ilk lavanta fidelerinden bugüne 3000 hektar alana kadar yayılmış durumda. Türkiye’nin toplam lavanta üretiminin %93’ü bu bölgeden sağlanıyor. Bir lavanta kökünden 15-20 yıl ürün almak mümkün. Yürüyüş boyunca görsel şölenin hiçbir karesini kaçırmak istemeyeceksiniz, bu yüzden yanınızda yedek hafıza kartı bulundurmanızı öneriyoruz. Gezimizin ardından 19:00’da turumuzu tamamlıyoruz. Ve Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. 23:40 gibi misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#109
LOKASYON:
Pamukkale (Ankara çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
01:30 - Kızılay AVM Karşısı Yapı Kredi Bankası Önü
01:35 - Milli Kütüphane
01:50 - Armada AVM
02:00 - Ümitköy Köprüsü Altı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal İade Politikası

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın2 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

3.800TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Tur Paketli Araçlar ile Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
1618 Sayılı Kanun Gereği Seyahat Sağlık Sigortası
Program Dahilinde Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
1 Gece YP Konaklama
1 Akşam Yemeği
1 Sabah Kahvaltısı

HARİÇ OLANLAR:


Tüm Kişisel Harcamalar
Tüm Öğle Yemekleri
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri