Pegasus ile Büyük Balkan Turu - 7 Gece 8 Gün - İstanbul Çıkışlı

Pegasus ile Büyük Balkan Turu - 7 Gece 8 Gün - İstanbul ÇıkışlıPegasus ile Büyük Balkan Turu - 7 Gece 8 Gün - İstanbul ÇıkışlıPegasus ile Büyük Balkan Turu - 7 Gece 8 Gün - İstanbul ÇıkışlıPegasus ile Büyük Balkan Turu - 7 Gece 8 Gün - İstanbul Çıkışlı


Balkanlar, Arnavutluk’tan Karadağ’a, Bosna Hersek’ten Makedonya’ya pek çok ülkeyi içinde barındırmaktadır. Hemen her mevsim görülmeye değer bu ülkeler; eşsiz tarihleri, birbirinden farklı gelenekleri, muhteşem doğal güzellikleri ve değişik kültürleri nedeniyle merak uyandırıcıdırlar.

  • Ekstra Turlar Dahil
  • Vizesiz Tur
  • Sabah Kahvaltıları ve Akşam Yemekleri Dahil
  • Boşnak ve Makedon Gecesi Dahil

İstanbul Çıkışlı 7 Gece 8 Gün

Pegasus ile Büyük Balkan Turu

Priştine, Üsküp, Matka Kanyonu, Belgrad Saraybosna, Mostar, Blagaj, Trebinje, Kotor Budva, İşkodra, Ohrid


✅ Sabah Kahvaltıları ve Akşam Yemekleri Dahil ✅ Boşnak Gecesi ve Makedon Gecesi Dahil
✅ Ekstra Turlar Dahil


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul – Priştine - Üsküp – Matka Kanyonu

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus kontuarında 06:25'te buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları seferi ile saat 09:00 Piriştine’ye hareket. Yerel saat 09:40 Piriştine’ye varış. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin sonrasında,Avrupa’nın en eğlenceli küçük başkentlerinden, Vardar Vadisi üzerinde ,Vardar nehrinin iki kıyısında bulunan YAHYA KEMAL’in şehri Skopje’ye varıyoruz. Üsküp’de Taş Köprü, FYROM Meydanı, (Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri) Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Evi, Üsküp Kalesi, Kapan ve Sulu Hanları, Mustafa Paşa Camii ve Murad Paşa Camii, Çifte Hamamlar ile Davud Paşa Hamamı göreceğimiz yerler arasında… Üsküp ’de keyifli şehir turumuzuda gerçekleştirip, Matka Kanyonu turumuza başlıyoruz eşsiz doğası ile sizleri büyüleyecek doğa harikası Matka kanyonunda adeta dünyadaki cenneti görüp eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz.Turumuz sonrası otelemize gidiyor odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Üsküp otelimizde.

2. Gün: Üsküp - Belgrad

Sabah kahvaltımzı otelimizden aldıktan sonra SIRBİSTAN’ın başkenti, eski YUGOSLAVYA’nında başkenti olan BELGRAD’a ulaşıyoruz. Sırpça’da ‘’Beyaz Şehir’’ anlamına gelen BELGRAD’a ulaşıyoruz. Panoniyen Ovası’nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan BELGRAD’ ta otobüsümüz ile panoramik şehir turunun yanısıra, yürüyüş turuda yapıyoruz. Bu esnada, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı, Öğrenci Meydanı, Bayraklı Camii, Tuna Nehri ve Sava Nehrinin buluştuğu noktayı görüp, Belgrad’ın İstiklal Caddesi diye bilinen, Knez Mihailo Caddesinde serbest zaman veriyoruz. Buradan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad otelimizde.

3. Gün: Belgrad - Saraybosna

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, BOSNA-HERSEK’in başkenti Saraybosna’ya ulaşıyoruz. İki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir.1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’da, önce; Sebil Çeşmesi, Bursa Bedesteni, Baş Çarşı Camii, görüp ilerleyerek, Başçarşı’daki gezintimizle turumuza devam ediyoruz. Tarihi Osmanlı Hanı olan Morica Han, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu, Gazi Hüsrev Bey Camii, Sinagog, Bedesteni görüyoruz ve Ferhadiye Caddesine giriş yapıyoruz. Burada, Ferhadiye Camii ve Avusturya mimari tarzında olan binaları görüp, İsa’nın Kalbi Katedrali önünde, yolda bulunan Bosna Gülü veya Kanlı Gül olarak tabir edilen simgeler hakkında rehberimizden bilgileri alıp, bağımsızlık sembolü SÖNMEYEN ATEŞ’i görmeye gidiyoruz. Devamında, alışveriş için vereceğimiz serbest zamanda, Boşnak Böreğini tadma şansınada sahip olacağız. Daha sonra, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Bosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği Eski Kütüphane, gezilerimizi tamamlayarak, yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna otelimizde.

4. Gün: Saraybosna-Mostar-Blagaj-Trebinje

Sabah kahvaltımızın ardından gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Mostar ve köprüsü ne hareket ediyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheser eseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii’ sini görüyoruz. Turumuzun ardından bir Avrupa’ nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan Buna Nehri’ nin kenarındaki SARI SALTUK TEKKESİ’ ni (Alperen Tekkesi) ziyaret etmek üzere BLAGAJ’a hareket ediyoruz. 1465’ de Osmanlıların eline geçtikten sonra muhteşem bir doğaya sahip, bu bölgede kurulan tekke Bosna’nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Sonrasında Poçitel’e geçiyoruz. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel'i ziyaret ederek 16. Yy. Da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz. Gezi sonrası Trebinje’ye hareket ederek otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Blagaj veya Trebinje otelimizde.

5. Gün: Kotor – Budva – St Stefan – İşkodra

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Balkanlar’ın en sakin, en yeşil ve en güzel ülkelerinden biri olan KARADAĞ’a hareket ediyoruz. Göz alabildiğine uzanan doğal güzellikleri, yüzyıllara meydan okuyan tarihi ile etkileyici KARADAĞ’da, tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen KOTOR'a ulaşıyoruz. Deniz Kapısı’ndan, Mareşal TİTO’nun ünlü sözünün yazıldığı kapıdan geçerek, Eski Şehir’e (Stari Grad) giriyoruz.Utanç Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Rektör Sarayı, Beskuça, Pima Palata, Aziz Tripun Katedrali, Grigurina Palata, Aziz Luka Kilisesi, Müzik Okulu, ve Aziz Nicola ile Klara Kiliselerini geziyoruz. Kısa bir yolculuk ile, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden BUDVA bizi karşılıyor.. Budva’nın merkezinde Kale içerisinde kurulmuş olan, Eski Şehir’e giriyoruz. Şairler meydanını görüp, plaj bölgesinde kahve keyfi bizleri bekliyor… Sonrasında, St. Stefan Adasının muhteşem manzarasını fotoğraf karelerimize ekliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İşkodra otelimizde.

6. Gün: İşkodra-St.Naum - Ohrid

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Ohrid Gölü'nün eşsiz manzaraları eşliğinde ilk olarak St.Naum'a ulaşıyoruz. Ohrid Gölü'nün kıyısında ve buradan göle ulaşan Kara Drim Nehri'nin kenarına kurulan manastır 16.yy'da inşa edilmiştir. Suyunun temizliğine inanamayacağınız göletteki sandal gezimizin ardından kişisel ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Rehberimizin bildirdiği saatte toplanıyor ve İsteyenlerle ekstra büyüleyici bir tablo görüntüsündeki Mavi İnci adıyla bilinen OHRİD GÖLÜ’nde tekne turu yapıyoruz. Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş , Ohridlilerin Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid’in üzerine düşmüş’ tanımlaması ile ünlü tarihi OHRİD şehrinde yürüyüş turu yapıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri, Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Camii, Halvetiye Tekkesi, Türk Çarşısını geziyor ve meşhur sedef-inci takılardan alışverişler yapıyoruz. Doğal güzelliğiyle de göz kamaştıran, Unesco'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki bu güzel şehirden ayrılıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ohrid ya da Struga otelimizde.

7. Gün: Ohrid – Resne – Manastır – Üsküp

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Ohrid’den ayrılıyoruz. Yol güzergahında 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan RESNE ye uğruyoruz. Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun devamında, Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti MANASTIR’a (Bitola) hareket ediyoruz. Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz ve rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra, Şirok Sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Türkülere konu olan Manastır’ın ortasındaki Havuz ve Çeşme görülerek serbest zaman veriyoruz. Ardından Üsküp’te serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Üsküp otelimizde.

8. Gün: Üsküp - Prizren – Priştine Havalimanı - İstanbul

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Prizren`e hareket ediyoruz. Kosova ‘ın 2. Büyük kenti olan Prizren M.Ö. 2. YY ‘a uzanan tarihi boyunca Roma, Bulgar, Sırp, Osmanlı ve Arnavutluk himayesinde kalmış ve bu farklı kültürlere ait tarihi eser ve yapılarını muhafaza etmiştir. Panoramik gezimiz esnasında göreceğimiz başlıca eserler Cuma Camii, Prizren Saat Kulesi, Aziz Spas Kilisesi, Bayraklı Camii ve Taşköprü’ dür. Prizren ‘de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ve sunulacak serbest zaman ardından Priştine havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 344 seferi ile yerel saat 19:10 İstanbul'a hareket. Türkiye saati ile 21:40 İstanbul'a varış ver turumuzun sonu.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#105
LOKASYON:
Balkanlar (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
06:25 - İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus Kontuarı
İPTAL POLİTİKASI:
İptal İade Politikası

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

759

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Pegasus Hava Yolları’yla Sabiha Gökçen-Priştine-Sabiha Gökçen gidiş dönüş uçak bileti
Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
4* lI otellerde kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama
Programda belirtilen şehir turları
Programda belirtilen tüm turlar
Tüm transferler
Boşnak Gecesi
Makedon Gecesi
Mesleki sorumluluk sigortası

HARİÇ OLANLAR:


Öğle yemekleri
Yemeklerde alınan içecekler
Program da ekstra olarak belirtilen kalemler
Seyahat sağlık sigortası ( 15 euro )
Kişisel harcamalar