THY ile Budapeşte Viyana Prag Turu - 7 Gece Gün - İstanbul Çıkışlı

THY ile Budapeşte Viyana Prag Turu - 7 Gece Gün - İstanbul ÇıkışlıTHY ile Budapeşte Viyana Prag Turu - 7 Gece Gün - İstanbul Çıkışlı


İnkar edilemez güzellikler , çarpıcı mimariler , tarih kokan sokaklar, ihtişamlı kentler her bir köşesini fotoğraflamak isteyeceksiniz.

  • Prontotour Güvencesi ve Tecrübesiyle Orta Avrupa Turu
  • İstanbul Yeni Havalimanı'ndan Hareket

İstanbul Çıkışlı 7 Gece 8 Gün Konaklamalı

THY ile Budapeşte Viyana Prag Orta Avrupa Turu

Budapeşte, Esztergom, Visegrad, Szentendre Bratislava, Viyana, Cesky Krumlov, Prag Karlovy Vary, Dresden

(BRATİSLAVA TURU DAHİL)

EŞSİZ DENEYİMLER

İnkar edilemez güzellikler , çarpıcı mimariler , tarih kokan sokaklar, ihtişamlı kentler her bir köşesini fotoğraflamak isteyeceksiniz!
Orta Avrupa’nın göz bebeği, Tuna Nehri’nin tüm doğal cazibesine ev sahipliği yapan BUDAPEŞTE… Olağanüstü bir şehir manzarasına sahip Balıkçı Tabya’sı, Gellert Tepesi, Tuna’nın iki yakasını kavuşturan Zincir Köprü, mimarisiyle herkesi büyüleyen Matthias Kilisesi’ne kadar görsel bir şölene davetlisiniz.
Mozart’ın doğduğu, klasik batı müziğinin her köşesinde yankılandığı, Freud’un yetiştiği, tarihte imparatorluklara, günümüzde Avusturya’ya başkentlik yapan sanat şehri VİYANA… Tüm görkemiyle 1441 odalı Barok mimarisi ile Schönbrunn Sarayı ve sarayı çevreleyen rengarenk bahçeleri gezerken çok etkileneceksiniz. Aziz Stephan Kilisesi’ne bağlanan Graben Caddesinde alış veriş yapabilir, dünyaca ünlü Viyana Şinitzelini deneyimleyebilir, eşsiz dekorasyonlu kafelerde dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz.
Masal Şehri , Altın Şehir , Şehirlerin Anası , Avrupa’nın Kalbi bu kadar çok ismi hak eden PRAG… Kendine hayran bırakan şehir. Vita Nehri kıyısında dünyanın en güzel, tarihi en iyi korunmuş ,dünyadaki 5 Nobel Ödüllü tek şehir. Gecesi Orta Çağ sessizliğine bürünen Karl köprüsünde, gündüzleri ressamlar, sokak sanatçıları, müzisyenleri ve her köşesini resimlerken, şehrin büyüsünü yaşarken kendinizden geçeceksiniz.  


Bilgi ve Rezervasyon
0 850 302 06 53
0 543 622 06 53 (WhatsApp)
[email protected]

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul, Budapeşte

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde en geç saat 03:00'de hazır bulunmanızı öneririz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları TK1035 no'lu tarifeli seferi ile saat 07:05'de Budapeşte'ye hareket, yerel saat ile 08:05'de varış. Rehberimizle buluşma ve şehir turu için merkeze hareket. Panaromik olarak gerçekleştireceğimiz turumuzda, Kahramanlar Meydanı, Octagon Meydanı, Tarihi Buz Pateni Salonu, Vajdahunyad Şatosu, Andrassy Caddesi, Opera binası görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Adım Adım Budapeşte turuna katılabilirler (25 Euro). Turumuza kale bölgesi ile başlıyoruz. Lordlar Sokağı, Viyana Kapısı, Balıkçılar Burcu, Budapeşte'nin ilk ve en büyük kapalı pazarı Nagy Csarno, Vörösmartin Meydanı, Parlemento, Vaci Caddesi keşfedeceğimiz yerlerdir. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tuna Nehri'nde Tekne Turu'na katılabilirler (30 Euro). Kıyılarında Budapeşte’nin en önemli tarihi binalarının bulunduğu ve şehrin simgesi sayılan Tuna Nehri'nde 1 saatlik tekne gezisi sırasında ikram edilen içeceğinizi yudumlarken şehrin en güzel haliyle fotoğraflayabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

2. Gün: Budapeşte (Esztergom, Visegrad, Szentendre)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Esztergom & Sturovo (Slovakya) & Szentendre Gezisi'ne katılabilirler (65 Euro). Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesi'nin merkezi olan Estergom’da Macaristan’ın en büyük kilisesi ve başpiskoposluk merkezi olan Estergom Bazilikası ziyaret edilecektir. Bazilika’nın bulunduğu tepeden bakınca batı-doğu istikametinde akan Tuna nehri ve nehrin hemen karşısında yer alan Slovakya toprakları görülmektedir. Estergom şehrinin karşı kıyısındaki Slovakya topraklarındaki Sturovo şehrini ziyaret edip Visegrad'dan üzerinden Szentendre'ye hareket.Sanatçılar kasabası olarakta bilinen; dar, dolambaçlı sokakları ve mimarisi ile tipik Akdeniz kasabası havasını yansıtır. Günümüzde Szentendre, Tuna Bandı olarak adlandırılan yazlık bölgenin başlangıcı olarak Budapeşte'lilerin yazlık evlerinin olduğu kesimdir. Çok sayıda kilisenin bulunduğu kentte sokak kahvelerinde oturmak yada otantik dar sokaklarında yürüyüş yapmak çok keyiflidir. Macaristan'ın en çok turist çeken yerlerinden olan Szentendre bu nedenle alışveriş cenneti haline gelmiştir. El işi örtüler, porselen - cam eşyalar, şarap, oyuncak bebekler, folklorik kostümler ve ahşap hediyelikler satan onlarca dükkan vardır. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenlenecek yemekli Çigan Gecesi Turuna (65 Euro) katılabilirler. Çigan müziği eşliğinde folklorik dansların ve zaman zaman sizlerin de katılacağı şovların yapıldığı Macar restoranında geleneksel yemekler ve şarap ile eğlence dolu bir Macar gecesi yaşıyoruz. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Budapeşte, Bratislava, Viyana

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrası Viyana’ya hareket ediyoruz. Rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği BRATİSLAVA TURU 45 EURO YERİNE ÜCRETSİZ OLARAK VERİLECEKTİR. 'Yeni Köprü' ile Bratislava'ya giriş yapıyoruz. Marton kilisesi ve Yahudi anıtını gördükten sonra Mozart Evi,Mihail kapısı,Franz List Evi,eski parlamento binası,Matyas Üniversitesi,Ana Meydan 'Roland Heykeli',Eski Belediye Binası,Bratislava'nın şans getiren sembol heykeli Cumil'in şapkasına dokunup bir diğer popüler temalı heykeli görüyoruz. 'Schöne Naci' yani 'İyi Nazi' (Lamar Ignac),ulusal tiyatro binası, Hvezdoslav meydanında serbest zaman sonrası Bratislava'dan ayrılıyoruz. Tur bitiminde Viyana'ya doğru yola çıkıyoruz. Panaromik olarak gerçekleşecek Viyana şehir turumuzda; Opera Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Belediye Binası, Parlamento Binası, Üniversite, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı görülecek yerler arasındadır. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli Grinzig turuna (65 Euro) katılabilirler. Bir bağcılık köyü olan ve özellikle beyaz şarapları ile ün yapmış olan Grinzing Köyü şimdilerde otantik binaları ve tipik restoranları ile turistlerin uğrak yeri olmuştur. Viyana’nın yanıbaşında olan Grinzing’de alınacak yemek sırasında akordeon ve keman eşliğinde eğleneceğiz. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

4. Gün: Viyana

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sıradışı Viyana Ekstrem (45 Euro) turuna katılabilirler. Turumuz esnasında Schönbrunn Saray bahçeleri, Belveder Sarayı, Hundert Wasser binası ve pasajı, Hofburg sarayı ve kahramanlar meydanını görüyoruz. Schönbrunn Sarayı; Avusturya’yı ve neredeyse Avrupa’daki çoğu kenti yıllarca yönetmiş olan Habsburg Hanedanı’nın kendileri için yaptırdığı yazlık sarayıdır. Avusturya’ya dair birçok önemli eseri barındıran bu saray gözlerinizi kamaştıracak. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Klasik Müzik Konseri Turu'na (75 Euro) katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde. 

5. Gün: Viyana, (Cesky Krumlov), Prag

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Prag'a doğru yola çıkıyoruz. Rotamızda bir ortaçağ masal kenti olan ve rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cesky Krumlov turuna (45 Euro) katılabilirsiniz.(tura katılmayan misafirlerimiz dinlenme tesisinde vakit geçirebilirler.) Vltava Nehri'nin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken bu şirin şehri tanıma turumuzda etkileneceğiniz turlarımız arasındadır. UNESCO miras listesinde olan Cesky Krumlov tam bir ortaçağ kentidir. Şehirde St. Vitus Kilisesi ve 13. yy da yapılmış olan Cesky Krumlov Kalesi dikkat çeken iki önemli yapıdır. Kale içersinde bulunan kuleden tüm şehri izleme imkanı bulabilirsiniz. Turumuzun bitiminde Prag'a hareket. Varışımızın ardından panaromik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Karlova Caddesi, Başbakanlık Binası, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astronomik Saat ve Paris Caddesi görülecek önemli yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak akşam yemekli Vltava nehrinde tekne turuna (55 Euro) katılabilirler. Prag'daki gecenizi oldukça değişik ve etkileyici bir atmosferde değerlendirmek isterseniz turumuz tam size göre. Prag'ı ikiye bölen Vltava Nehri üzerindeki gezi boyunca, Ulusal Tiyatro, Charles Köprüsü, Prag Kalesi Manzarası'nı seyrederken teknede akşam açık büfe yemek ve ikram edilen bir içeceğiniz ile gezinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize Geceleme otelimizde.

6. Gün: Prag (Karlovy Vary)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Karlovy Vary turuna (65 Euro) katılabilirler. Karlovy Vary, 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir. Serbest süremizde şehir etrafında yürüyüş ve alışveriş yapabilirsiniz. Tur bitiminde Prag'a dönüş. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği; Prag Şaheserleri Kale turuna (25 Euro) ve akşam yemekli Folklorik Çek Gecesi turuna (65 Euro) katılabilirler. Yerel restorantta Çek Müziği, Çek yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlenceli ve Çek Mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz. Geceleme otelimizde.

7. Gün: Prag (Dresden)

Otelde alacağımız sabah kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dresden(80 Euro) ve Terezin Nazi Kampı(40 Euro) turlarına katılabilirler.
Dresden Turu: Prag’tan Elbe nehri boyunca keyifli ve müthiş manzaralı bir yolculuk. Dresden, ufak ve şirin eski Doğu Almanya'da bir ortaçağ şehri. Demir perde rejiminden kalma tipik sosyal konutlar dikkat çekiyor. “ Elbe’nin Floransa'sı ünvanını hakeden bir şehir. Eski şehirdeki; Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche ( Kadınlar Kilisesi ) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi panoramik gezilecek yerler arasındadır.
Terezin Nazi Kampı: Terezin, Çek Cumhuriyeti'ndeki en büyük nazi kampıdır. 1780 yılında küçük kale olarak inşa edilmiştir. 2. Dünya Savaşı'nda Almanların Çekoslavakya'ya girişi ile birlikte bu kale toplama kampına dönüştürülmüştür. Museviler, çingeneler ve nazi sistemine karşı gelen herkes burada çalışma kampı adı altında tutulmuştur. Geceleme otelimizde.
8.GÜN

8. Gün: Prag, İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve çıkış işlemlerimizin ardından havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK1768 nolu tarifeli seferi ile saat 09:20'de İstanbul’a hareket, 13:05'de varış ve turumuzun sonu. 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#106
LOKASYON:
Orta Avrupa (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
03:00 - İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali
İPTAL POLİTİKASI:
İptal İade Politikası

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın8 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

699

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Budapeşte ve Prag - İstanbul uçak biletleri
Özel aracımız ile program yer alan şehirler arası ulaşım
Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
Belirtilen oteller veya benzerlerinde Budapeşte'de 2 gece, Viyana'da 2 gece, Prag'da 3 gece olmak üzere toplam 7 gece oda + kahvaltı konaklama
Panoramik Prag, Viyana ve Budapeşte şehir turları *Müze girişlerini içermez
Tüm Tur boyunca PRONTOTOUR Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
Zorunlu Seyahat Sigortası *Mesleki sorumluluk sigortasıdır
KDV Dahildir.

HARİÇ OLANLAR:


Macar veya Çek Schengen vize ücreti ve vize hizmet bedeli (Macar veya Çek Schengen Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
Ekstra turlar *Ekstra tur günleri ve gezilecek yerlerin sıralaması değişebilir.
Transfer aracı programda dahil olan hizmetlerin dışında ekstra turlar için tahsis edilmiştir. Otel-şehir merkezi için transfer olarak kullanılamamaktadır.
Şoför bahşişleri kişi başı 5 Euro rehberimiz tarafından toplanacaktır. (Zorunludur)
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarından ve bagaj hırsızlığından, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.