Kapadokya ve Ihlara Vadisi Turu - 1 Gece 2 Gün - Ankara Çıkışlı

Kapadokya ve Ihlara Vadisi Turu - 1 Gece 2 Gün - Ankara ÇıkışlıKapadokya ve Ihlara Vadisi Turu - 1 Gece 2 Gün - Ankara Çıkışlı


Kapadokya, ilk çağda tarihi bir bölgeye verilen isimdir. Kapadokya Nevşehir ili merkez olmak üzere Aksaray, Kayseri ve Niğde illerine uzanan toprakları kapsamaktadır. Bu bölge dünyada benzersiz bir jeolojiye sahip, tarih ve kültürel değerleriyle önemli kültür ve inanç turizmi merkezlerinden birdir.

  • Tüm Kredi Kartlarına Vade Farksız 3 Taksit
  • %30 Ön Ödeme ile Rezervasyon İmkanı
  • Tamamı Nakit Ödemelerde %5 İndirim
  • Her Hafta Kesin Kalkışlı

Ankara Çıkışlı 1 Gece 2 Gün Konaklamalı

Kapadokya ve Ihlara Vadisi Turu

Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kalesi, Göreme Panorama, Sallanan Köprü, Çömlek Atölyesi, Devrent Vadisi, Göreme Açık Hava Müzesi, Turasan, Ihlara Vadisi

Ekstra Aktivite ve Turlar
ATV Turu, Balon Seyri, Türk Gecesi

Hareket Noktaları ve Saatleri
07:00 - Kızılay AVM Karşısı YapıKredi Bankası Önü
07:05 - Milli Kütüphane Metro
07:15 - Armada AVM
07:20 - Taurus AVM
07:25 - Gölbaşı Yunus Market

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Çardak Yeraltı Şehri, Onyx Taş Atölyesi, Güvercinlik Vadisi

Kapadokya bölgesi Nevşehir, Niğde, Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Sabah yolda alınan kahvaltı paketi sonrası, Tuz Gölü’nü panoramik olarak görüyoruz. Kapadokya’da ilk durağımız düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Çardak Yeraltı Şehriolacak İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Kuvars grubunda yer alan Akik'in bir alt türü olan Onyx Taşının özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler almak için Onyx Taş Atölyesine gidiyoruz. Onyx Taş Atölyesinden sonra manzarasında büyüleneceğiniz Göreme Panaroma’da fotoğraf molası veriyoruz ve adrenalin dolu ATV Turumuz için alanımıza gidiyoruz. ATV turumuzda Aşıklar tepesi dahil Kapadokya’nın en güzel noktaları görüp,keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. ATV turu ardından çanak, çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak, çömleklere dair bilgi alıyoruz. Sonrasında sütle kavrulmuş kabak çekirdeğinin tadına bakmak için özel bir kuruyemiş mağazasına gidiyoruz Rumların yaşadığı dönemde Prokopia olarak bilinen Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası, Asmalı Konak dizisinin çekimlerinin yapıldığı konağı geziyoruz ve şarapları ile meşhur Turasan şarap evini gezdikten sonrası alışverişimizi yaparak belirlenen saatte araçta toplanma ve otele hareket. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

  • Sabah Kahvaltısı: Araç İçi Sandviç
  • Öğle Yemeği: Ekstra Alınacaktır.
  • Akşam Yemeği: Otelimizde Tur Ücretine Dahil Olarak Alınacaktır.


2. Gün: Göreme Açık Hava Müzesi, Devrent, Ihlara Vadisi

Değerli misafirlerimiz sabah 06.30 da otelimizden balon izlemek isteyen misafirlerimiz ile Göreme bölgesine gidilecektir. Balon seyiri sonrası tekrar otelimize dönüş yapılacaktır. Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında valizlerimizle birlikte otelden ayrılıyoruz. İlk olarak Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede göreceğimiz yerler arasında olacak.Sonrasında manzarasında büyüleneceğiniz Göreme Panaroma’da fotoğraf molası veriyoruz ve bir çok perdi bacası çeişiti olan Paşabağları Müzesini görüp,keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Sonrasında sütle kavrulmuş kabak çekirdeğinin tadına bakmak için özel bir kuruyemiş mağazasına gidiyoruz.Alışverişe ayrılan zaman sonrasında belirlenen saatte araçta toplanma ve Son durağımız ise Aksaray sınırları içerisinde bulunan yine bölgenin vazgeçilmezlerinden olan Ihlara Vadisi oluyor.Rehberimiz eşliğinde muhteşem bir yürüyüş bizleri bekliyor olacak. 17:00 gibi Kapadokya Turu, tamamladıktan sonra Ankara'ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Başka bir #RüyaGibiRotalar'da görüşmek dileğiyle.

  • Sabah Kahvaltısı: Otelde Ücrete Dahil Olarak Alınacaktır.
  • Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#90
LOKASYON:
Kapadokya (Ankara çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
07:00 - Kızılay AVM Karşısı YapıKredi Bankası Önü
07:05 - Milli Kütüphane Metro
07:15 - Armada AVM
07:20 - Taurus AVM
07:25 - Gölbaşı Yunus Market Önü
İPTAL POLİTİKASI:
İptal İade Politikası

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın2 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

2.990TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Tur Paketli Araçlar ile Ulaşım
Profesyonel Rehberlik
1618 Sayılı Kanun Gereği Seyahat Sağlık Sigortası
Program Dahilinde Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
İlk Gün Araç İçi Kahvaltı Sandviç Paketi
1 Gece YP Otel Konaklaması
1 Açık Büfe veya Set Menü Akşam Yemeği
1 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı

HARİÇ OLANLAR:


Tüm Kişisel Harcamalar
Tüm Öğle Yemekleri
Yemeklerde Alınan İçecekler
Balon Turu - 200 €
Balon Seyri - 150 ₺
ATV Turu - Kişi Başı 600 ₺
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Türk Gecesi - 900 ₺