Hizmet Sözleşmesi


1 - Sözleşmede ismi geçen her kişi ya da şirket sözleşme koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

2 - Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.

3 - Günübirlik turlarda tur şirketi ya da katılımcı tarafından gezi tarihinden 3 gün önce yapılacak iptallerde gezi ücreti bir başka gezi için saklanır veya iade edilir.

4 - Günübirlik turlarda katılımcı tarafından geziye 3 günden az kala yapılacak iptallerde ücret iadesi yapılmaz

5 - Tur esnasında kullanılmayan hizmet bedelinin sonradan iadesi mümkün değildir.

6 - Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülmez.

7 - Konaklamalı turlarda 30 günden önce yapılan iptallerde ücretin tamamı iade edilir. 30 gün ve 15 gün arasında yapılan iptallerde ücretin %50'si iade edilir. 15 gün kala yapılan iptallerde iade yapılamaz.

8 - Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehber yer önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

9 - Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15-17 kişide özel dizayn minibüs ile, 18-30 kişide lüks küçük otobüs ile, 30 kişinin üstünde ise 46 kişilik lüks otobüs ile yapılmaktadır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (min.15 Kişi) misafirlere 1 gün önceden haber verilerek iptal edilir.

10 - Tur esnasında mücbir sebeplerden ötürü turun devam edememesi söz konusu olur ise tur şirketi herhangi bir maddi yükümlülük taşımamaktadır.

11 - Turlarımız esnasında yol durumuna bağlı olarak yaşanabilecek gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

12 - Seyahat halinde yaşanabilecek kaza esnasında oluşabilecek yaralanma, ölüm veya sakatlık gibi durumlarda tüm sorumluluk taşıyıcı firmaya aittir ve aracın sahip olduğu sigortalar geçerlidir.

13 - Tura katılan tüketicinin; Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir.

14 - Royal Peruma Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

15 - Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklar ile aynı boyutta olmayabilir. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan ilk çocuk için geçerlidir.

16 - Yurtdışı turlarında tur başlangıç tarihinden 30 gün önce acenta tarafından yapılacak tur iptali ve sonrasında mücbir sebeplerden kaynaklı iptaller yüzünden acentamız vize için ödenen ücretlerden sorumlu değildir.

17 - Konaklamalı programlarda belirtilen geziler mücbir nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

18 - Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Royal Peruma Turizm sorumlu tutulamaz.

19 - Royal Peruma Turizm yurtdışı turlarında yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Royal Peruma Turizm'in hiç bir sorumluluğu yoktur. Şahsi vize başvurularında Royal Peruma Turizm'in herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

20 - Yurtdışı turlarında T.C. vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile ilgili konsolosluğa başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Royal Peruma Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

21 - Royal Peruma Turizm gerekli görülen durumlarda partner / ortak acenteleri ile tur birleştirmesi yapabilir. Yapılan tur birleştirmeleri ilgili turun katılımcılarına 1 gün önceden iletilir. Yapılan tur birleştirmelerinde program değişikliği var ise katılımcılara iletilir. Yapılan tur birleştirmelerinde ekstra tur fiyatlarında değişiklikler yapılabilir.

22 - Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde, olumsuz hava koşullarında ve yaşanabilecek mücbir durumlarda yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Royal Peruma Turizm sorumlu tutulamaz.

23 - Tur iptallerinde ücret İadeleri; misafirlere ödeme şekillerine göre yapılır. Döviz olarak yapılan ödemeler döviz cinsinden, TL olarak yapılan ödemeler TL cinsinden ödeme şekillerine göre iade edilir. Ücret iadelerinde kur farkı talep edilemez.

24 - Tarih değişikliği talebi misafirlerin istedikleri tur tarihinin müsait olması durumunda gerçekleşecek olup, koltuk numarası ise müsaitlik durumuna göre verilmektedir. Bir önceki kayıt alınan turdaki koltuk numarası ile tarih değişikliği yapılan turda aynı koltuk numarası garantisi verilememektedir. Tarih değişiklik talepleri günübirlik turlarda turdan en az 3 gün önceye kadar konaklamalı turlarda ise turdan en az 30 gün önceye kadar talep edilmesi halinde değerlendirilir.

25 - Seyahat sigorta poliçesi tur başlangıç tarihinden otuz (30) gün öncesinde kesilerek tur esnasında misafire teslim edilir. Seyahat sigortası kapsamında olacak tur iptal talepleri ile ilgili maddeler paket tur sözleşmesinde belirtilmiştir. Seyahat sigortası kapsamında talep edilecek ücret iadelerinde işlem süresi; talep tarihinden itibaren minimum iki (2) ay içerisinde sonuçlanır. Ücret iadesinin onaylanması durumunda iadeler misafirlerin kendi isimlerine olan banka hesap numaralarına ilgili sigorta şirketi tarafından yatırılır.

26 - Royal Peruma Turizm, kesin kayıt tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.

27 - Double veya Triple (2 ve 3 Kişilik Odalarda) konaklama yapacak olan misafirler beraber kayıt yaptırdığı kişilerden biri veya iki kişi gelmez ise mecburi oda tipi değişiminden kaynaklı olan fiyat farkını katılan kişi ödemek sorumluluğundadır.

28 - Katılımcı mücbir bir sebep dolayısıyla veya kendi isteği ile tur erteleme talebinde bulunur ise (ücret iadesinin yapılabileceği süre içerisinde) acentede kalan bakiyesini yeni bir turda kullanırken tarihine karar verdiği turun yeni ve güncellenen fiyatından satın alır. Eski fiyat geçerliliğini kaybeder. 

27 - İnternet sitemiz, sosyal medya hesapları, broşür vb. paylaşılan tur fiyatlarımız nakit ödemelerde geçerli olan fiyatlardır. Fiyatlar kredi kartları ile yapılacak ödemelerde bankaların uygulamış olduğu komisyon oranlarına göre değişiklik gösterebilir.

28 - Belirtilen şartlar paket tur sözleşmesinden ayrı düşünülemez. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek turusatın almışlardır. Misafirler katılım sözleşmesini okuyup, anlamakla yükümlüdür.

29 - Kesin kayıt ile beraber sözleşmeyi ve KVKK Politikasını okumuş ve kabul etmiş sayılacaksınız.

30 - Misafir, yukarıdaki tüm iletişim numaraları ve mail adresleri üzerinden, Royal Peruma Turizm'in tura kayıtlı tüm misafirler ile iletişime geçmesini, bilgilendirme, kampanya ve tanıtım içerikli elektronik ileti, toplu SMS vb. göndermesini kabul etmiş sayılmaktadır.

31 - Misafir, rezervasyon esnasında verilen tüm kişisel bilgilerin doğruluğundan sorumludur.


Royal Peruma Turizm Seyahat Acenteliği ve Tic. Ltd. Şti.

Meşrutiyet Mh. Selanik Cd. Ali Dahan Ap. No: 52/29 Çankaya/ANKARA

Vergi Dairesi: Çankaya

Vergi Numarası: 7352079709