Doğu Karadeniz ve Batum Turu - 3 Gece 4 Gün - Ankara Çıkışlı

Doğu Karadeniz ve Batum Turu - 3 Gece 4 Gün - Ankara ÇıkışlıDoğu Karadeniz ve Batum Turu - 3 Gece 4 Gün - Ankara ÇıkışlıDoğu Karadeniz ve Batum Turu - 3 Gece 4 Gün - Ankara Çıkışlı


Doğal güzellikleriyle ünlü Karadeniz'in keşfedilmemiş köşelerinde kendinizi kaybedeceğiniz bir tatil için doğu Karadeniz turu tam size göre, hazır olun! Ankara çıkışlı Karadeniz turu ile bölgenin eşsiz doğasını keşfetmek için unutulmaz bir yolculuğa çıkacaksınız.

 • Tüm Kredi Kartlarına Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
 • Tamamı Nakit Ödemelerde %5 İndirim
 • %30 Ön Ödeme ile Rezervasyon İmkanı
 • Ekstra Yayla Turları İmkanı

Ankara Çıkışlı 3 Gece 4 Gün Konaklamalı

Doğu Karadeniz ve Batum Turu

Sümela Manastırı, Uzungöl, Atatürk Köşkü, Gürcistan, Batum, Gonia Kalesi, Ters Ev (Panoramik), Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Ali ve Nino Heykeli, Rize, Bez Atölyesi, Zilkale - Şenyuva - Palovit Şelalesi Turu (Ekstra - Şimşir Ormanları, Çat Vadisi, Çinçiva - Şenyuva Köprüsü, Zilkale, Palovit Şelalesi), Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Zipline & Salıncak Etkinlikleri, Ayder Yaylası, Huser Yaylası (Ekstra), Çeçeva Çay Bahçesi, Bıçak Atölyesi, Trabzon, Ayasofya Camii, Yöresel Ürün Alışverişi, Ordu, Sahil, Boztepe


Hareket Noktaları ve Saatleri

21:00 - Kızılay Gama İş Merkezi Önü
21:05 - Milli Kütüphane Metro Çıkışı
21:10 - AŞTİ Karşısı
21:25 - Aydınlıkevler Türk Telekom


Konaklama
Loya Ahşap Hotel

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Trabzon, Atatürk Köşkü, Sümela Manastırı, Uzungöl

Buluşma ve Hareket, Trabzon, Altındere Milli Parkı, Sümela Manastırı, Atatürk Köşkü, Çay Fabrikası, Uzungöl


21:00’da ilk hareket noktamız olan Kızılay Gama İş Merkezi önünden hareket ediyor, diğer duraklarımızdan katılacak misafirlerimizin katılımı ile Ankara Çıkışlı 3 Gece 4 Gün Karadeniz ve Batum Turumuz için gece yolculuğumuza başlıyoruz.


Sabah erken saatlerde Sümela’ya ulaşıyoruz ve yöresel restorantımızda kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. Kahvaltı için verdiğimiz serbest zamanın ardından Altındere Vadisi boyunca Altındere’yi gözlemliyoruz. 1987 yılından bu yana milli park statüsünde bulunan Altındere Milli Parkı, Trabzon'un Maçka ilçesinde bulunmakta olup; bol oksijenli havası, yemyeşil doğası ve cıvıl cıvıl kuş sesleri ile enfes bir doğa harikasıdır. Altındere Milli Parkı içerisinde tertemiz hava eşliğinde parkın en çok dikkat çeken ve en çok ziyaret edilen noktası olup, 1250 mt. yükseklikte bulunan Sümela Manastırına geçiyoruz. Yürüyüş parkurundan yürüyerek Roma İmparatoru I. Theodosius döneminde 386 yılında inşa edilen Sümela Manastırı'na ulaşıyor, rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Fotoğraf çekimleri için vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımızda buluşarak Trabzon merkeze geçiyoruz. Atatürk’ün vasiyetini yazdığı, Trabzon’u kuş bakışı görebileceğiniz Atatürk Köşkü’nü (tadilatta olmadığı dönemlerde) ziyaret ediyoruz. Atatürk Köşkü ziyaretlerimizin ardından Araklı’da bulunan restorantımıza geçerek öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğinde meşhur Karadeniz Pidesi’nin tadına bakabilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından Karadeniz denilince akla ilk gelen ürünlerden biri olan Çayın hikâyesini dinlemek ve çay alış verişi yapmak için çay fabrikası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında Çaykara ilçesinde bulunan ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Uzungöl’e varıyoruz. Uzungöl'de vereceğimiz serbest zaman sonrasında Karadeniz ve Batum turumuzun ilk gününü tamamlayarak aracımızda buluşup otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • Kahvaltı: Rehberimizin yönlendireceği restoranda alabilirsiniz. (Tur Ücretine Dahil Değildir)
 • Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendireceği restoranda alabilirsiniz. (Tur Ücretine Dahil Değildir)
 • Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
 • Konaklama Oteli: Loya Ahşap Otel

2. Gün: Batum, Ters Ev, Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Ali ve Nino

Sarp Sınır Kapısı, Gürcistan, Batum, Gonia Kalesi, Ters Ev (Panoramik), Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Ali ve Nino Heykeli, Rize, Bez Atölyesi


Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Karadeniz ve Batum turumuzun ikinci gününe başlıyoruz. Karadeniz turumuzun ikinci gününde Batum ziyaretlerimiz için ülkemizi Gürcistan'a bağlayan Sarp Sınır Kapısı'na gidiyoruz. Sarp Sınır Kapısında geçiş işlemlerimizi tamamlayarak Batum'da ilk olarak Gonia Kalesi'ni (panoramik) görüyoruz. Ardından Batum Ters Evi panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun devamında Avrupa Meydanı'na geçiyoruz. Avrupa Meydanı'nda Medea Heykeli'ni görüyor ve rehberimizden Medea Heykeli'nin hikayesini dinledikten sonra havayı saran taze kahve kokusu ve hoş atmosferi ile Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatan Piazza Meydanı'na gidiyoruz. Piazza meydanında alacağımız genel bilgilerin ardından Batum'un simgelerinden biri olan, aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli'ni görüyoruz. Bu noktada bölgeyi bireysel olarak gezmek, alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın dolmasının ardından çıkış işlemlerimizi yapmak üzere tekrar Sarp Sınır Kapısına geçiyoruz. Tur aracımıza binerek Çamlıhemşin’de bulunan Rizeye özgü Bez Atölyesine doğru yol alıyoruz. Bez Atölyesi ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • Kahvaltı: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
 • Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendireceği restoranda alabilirsiniz. (Tur Ücretine Dahil Değildir)
 • Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
 • Konaklama Oteli: Loya Ahşap Otel

3. Gün: Zilkale, Şenyuva, Palovit Şelalesi, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası

Zilkale - Şenyuva - Palovit Şelalesi Turu (Ekstra - Şimşir Ormanları, Çat Vadisi, Çinçiva - Şenyuva Köprüsü, Zilkale, Palovit Şelalesi), Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Zipline & Salıncak Etkinlikleri, Ayder Yaylası, Huser Yaylası (Ekstra)


Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Karadeniz ve Batum turumuzun üçüncü gününe başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Zilkale - Şenyuva - Palovit Şelalesi turunu(ekstra) gerçekleştiriyoruz. Ekstra turumuza katılmayacak olan misafirlerimiz otelde vakit geçirebilirler. Zilkale Şenyuva Palovit Şelalesi turumuza katılan misafirlerimiz ile transfer araçlarımıza binerek Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek yolculuğumuza başlıyoruz. ‘’Bulutların Ülkesi’’ olarak adlandırılan Çamlıhemşin’den geçerek Çat vadisi içerisinde yer alan, bölgenin en eski ve en büyük kemerli taş köprüsü olan Çinçiva - Şenyuva Köprüsünde mola veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından artık dağları ve yaylaları tanıma vaktimiz geliyor. Kaçkar dağları Milli parkı sınırları içerisinde yer alan Zilkale ilk gezi noktamız oluyor. Zilkale ormanların içerisinde arkasına Kaçkar dağlarının görkemli manzarasını alan ve gören herkesi büyülü bir dünyanın içindeymiş gibi hissettiren oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Deniz seviyesinden 750 mt Çat Deresinden 100mt yükseklikte olan Zilkale gezimizi tamamladıktan sonra 30 mt yükseklikten dökülen Palovit Şelalesini görmeye gidiyoruz. Gezilerimizin ardından Çamlıhemşin'e inerek tur aracımıza geçiyor ve Fırtına Vadisi'ne geçiyoruz. Fırtına Vadisi'nde dileyen misafirlerimiz zipline ve salıncak aktivitelerine katılarak keyifli anlar yaşayabilirler. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından deniz seviyesinden 1350 mt. yükseklikte bulunan; şifalı kaplıcaları, meşhur balı ve doğal güzellikleri ile adından söz ettiren Ayder Yaylası'na çıkıyoruz. Ayder Yaylası'nda vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz ile kendimizi bulutların üzerinde hissedeceğimiz Huser Yaylası Turu'na (ekstra) çıkıyoruz. Huser Yaylası ziyaretlerimizin ardından tur aracımıza geçerek Karadeniz ve Batum turumuzun üçüncü gününü tamamlıyor, otelimize doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • Kahvaltı: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
 • Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendireceği restoranda alabilirsiniz. (Tur Ücretine Dahil Değildir)
 • Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
 • Konaklama Oteli: Loya Ahşap Otel

4. Gün: Çeçeva Çay Bahçesi, Bıçak Atölyesi, Ayasofya, Ordu, Boztepe

Çeçeva Çay Bahçesi, Bıçak Atölyesi, Trabzon, Ayasofya Camii, Yöresel Ürün Alışverişi, Ordu, Sahil, Boztepe, Dönüş Yolculuğu


Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Karadeniz ve Batum Turumuzun dördüncü gününe başlıyor ve Çeçeva Çay Bahçesi’ne gidiyoruz. Karadeniz’in en güzel çay bahçesi olan Çeçeva’da yöresel çay sepeti ve çay makasını alarak birbirinden güzel fotoğraflar çekiyoruz. Hemen ardından bıçak atölyesi ziyaretimiz için Sürmene’ye hareket ediyoruz. Tarihi Sürmene Bıçakçılığı hakkında ustasından bilgi alıyor ve ürün alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Bıçak Atölyesi ziyaretimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin yönlendireceği restorantta meşhur Akçaabat Köftesi’ni tadabilirsiniz. Öğle yemeği için verdiğimiz serbest zamanın ardından Ayasofya Camii (Kilisesi) ‘ni panoramik olarak görerek sahil yolu üzerinden Ordu’ya doğru hareket ediyoruz. Ordu’ya geçiş yaparken yöresel ürün alış verişi için mola veriyoruz. Molamızın ardından Karadeniz ve Batum Turumuzun son durağı olan Ordu’ya geçiyoruz. Muhteşem akşam manzarası eşliğinde Orduyu kuşbakışı görebileceğimiz Boztepe ziyaretini gerçekleştirdikten sonra Karadeniz ve Batum turumuzu tamamlayarak Ankara’ya geri dönüş yolcuğumuza başlıyoruz. Sabah erken saatlerde Ankara’ya varıyor ve bir başka #RüyaGibiRotalar'da görüşme dileğiyle vedalaşıyoruz.

 • Kahvaltı: Otelde alınacaktır. (Ücrete Dahildir)
 • Öğle Yemeği: Rehberimizin yönlendireceği restoranda alabilirsiniz. (Tur Ücretine Dahil Değildir)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#88
LOKASYON:
Karadeniz (Ankara çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
21:00 - Kızılay Gama İş Merkezi Önü
21:05 - Milli Kütüphane Metro Çıkışı
21:10 - AŞTİ Karşısı
21:25 - Aydınlıkevler Türk Telekom
İPTAL POLİTİKASI:
İptal İade Politikası

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

7.990TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Tur Paketli Araçlar ile Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
1618 Sayılı Kanun Gereği Seyahat Sağlık Sigortası
Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
3 Gece YP Ahşap Loya Hotel Konaklama
3 Açık Büfe veya Set Menü Akşam Yemeği
3 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
Çeçeva Çay Bahçesi Turu

HARİÇ OLANLAR:


İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemekleri
Zilkale, Palovit Şelalesi, Çinçiva ve Şenyuva Turu (350 TL) (Yazılan fiyatlar dönemsel olarak değişkenlik gösterebilmektedir.)
Huser Yaylası Turu (450 TL) (Yağışlı ve Ulaşım sıkıntısı çekilen dönemlerinde Huser Yerine Elevit Yaylası Rehber Tarafından Sunulur.) (Yazılan fiyatlar dönemsel olarak değişkenlik gösterebilmektedir.)
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu
Kişisel Harcamalar
Extra Olarak Belirtilen Zipline, Rafting Etkinlikleri
Ordu Boztepe Teleferik
Sümela Manastırı Servis Ücretleri (50 TL)
*Ekstra Tur fiyatları dönemsel olarak farklılık gösterebilir.