Güneydoğu Anadolu Turu - 3 Gece 4 Gün - Ankara Çıkışlı

Güneydoğu Anadolu Turu - 3 Gece 4 Gün - Ankara ÇıkışlıGüneydoğu Anadolu Turu - 3 Gece 4 Gün - Ankara Çıkışlı


En çok tercih edilen kültür turlarından Güneydoğu Anadolu Programımız sizler için özen ile hazırlanmış.Doya doya güneydoğu bölgesini gezmeniz için turunuz sizleri hazır bir şekilde bekliyor. Güneydoğu'nun bütün güzelliklerini görebileceğiniz, yöresel yemeklerini tadabileceğiniz tur sizleri bekliyor.

 • Tüm Kredi Kartlarına Vade Farksız 3 Taksit
 • %30 Ön Ödeme ile Rezervasyon İmkanı
 • Tamamı Nakit Ödemelerde %5 İndirim
 • Midyat Konaklama

Ankara Çıkışlı 3 Gece 4 Gün Konaklamalı

Güneydoğu Anadolu Turu

Nemrut Dağı, Diyarbakır, Midyat, Göbeklitepe, Balıklıgöl, Harran, Gaziantep


Hareket Noktaları ve Saatleri
21:00 - Kızılay AVM Karşısı YapıKredi Bankası Önü
21:15 - Armada AVM
21:20 - Taurus AVM
21:25 - Gölbaşı Yunus Market


TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: Gaziantep, Halfeti, Şanlıurfa, Balıklıgöl

Akşam saat 21:00'da Kızılay Avm Karşısı Yapı Kredi Bankası önünde buluşma ve Gaziantep’e hareket. Gerekli molalarımız ile birlikte sabah saatlerinde Gaziantep’e varıyor ve belirlenen restaurantta kahvaltımızı alıyoruz.(ekstra) Kahvaltı sonrasında ilk olarak Dünya’nın en önemli mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Gaziantep Kalesi'ne hareket ediyoruz. Gaziantep Kalesi'ni panoramik olarak görüp, sonrasında Tarihi Tahmis Kahvecisinde vereceğimiz kısa bir mola sonrasında Bakırcılar Çarşı içerisinde ilerleyerek gezimize devam ediyoruz. Sonrasında Almacı Pazarında alışveriş için rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte toplanıyor ve Halfeti’ye hareket ediyoruz. Birecik Baraj Gölünde çıkacağımız tekne turumuzda panoramik olarak Kızlar Mağarası, Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyü'nü görüyoruz Tekne turumuz sonrasında Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz. Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı ziyareti sonrası konaklama Şanlıurda’daki Otelimizde.Dileyen misafirlerimiz akşam yemekli olan sıra gecesi programına katılabilirler.(ekstra)

 • Sabah Kahvaltısı: Ekstra Alınacaktır.
 • Öğle Yemeği: Ekstra Alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde Ekstra Olarak Alınacaktır.Konaklama: Royal Bulut Otel, Vizyon Park Otel vb.
2. Gün: Harran, Göbeklitepe, Midyat

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Harran’a hareket ediyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehri'nin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye'de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski camilerden biri olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu'da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran ziyaretimiz sonrasında Milattan önce 10000 yılına uzanan tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak bilinen Unesco Kültür Miras listesinde yer alan Göbeklitepe'yi görüyoruz. Sonrasında Midyat’a hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeği Midyat’daki Otelimizde.

 • Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Tur Ücretine Dahil Olarak Alınacaktır.
 • Öğle Yemeği: Ekstra Alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Otelimizde Tur Ücretine Dahil Olarak Alınacaktır.Konaklama: Ladinos Otel, Matiat Otel vb.
3. Gün: Midyat, Mardin, Diyarbakır

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Midyat Konuk Evi ziyareti sonrası telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği gümüşçüler çarşısında alış-veriş molası verip, Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin gezimizde ; İlk olarak Nusaybin üzerinden Tarihte Yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi olarak bilinen Dara Antik Kentinde; Su Sarnıçları, Tarihi Taş Ocağı ve Mezarlığı görüyoruz. Deyr-ul Zaferan Manastırı'nı (Mor Hananyo) ziyaret ediyoruz. Ardından İpek Yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran Mardin merkeze geçiyoruz. Mardin merkezde Ulu Cami ve Kasımiye Medresesi ziyaretleri sonrası Eski Mardin sokaklarında ( Abbaraları görerek ) yürüyüş ve fotoğraf çekimi molası veriyoruz. Sonrasında belirlenen noktada toplanma ve Diyarbakır'da bulunan otelimize hareket.Konaklama ve akşam yemeği Diyarbakır'daki Otelimizde.

 • Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Tur Ücretine Dahil Olarak Alınacaktır.
 • Öğle Yemeği: Ekstra Alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Otelimizde Tur Ücretine Dahil Olarak Alınacaktır.Konaklama: Malabadi Otel, Hasuni Taş Otel, Plaza Otel vb.
4. Gün: Diyarbakır, Nemrut, Ankara'ya Dönüş

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’a varışımız sonrasında Şehir turumuzda Diyarbakır Surları, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, tarihi Hasanpaşa Hanı, Dört Ayaklı Minare göreceğimiz yerler arasında . Yolumuz üzerinde bulunan Atatürk Barajı Havzası üzerine kurulu Nissibi Köprüsü'nden geçerek Kahta'ya varıyor ve Özel servislerimiz ile UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde yer alan Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Eşsiz doğa manzarası eşliğinde ünlü Kommagene Kralı'nın Nemrut Dağı zirvesine yaptırdığı Tümülüs ve devasa heykelleri gördükten sonra sırası ile Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü’nü geziyor, sonrasında Belirlenen saatte toplanıyor ve Ankara’ya hareket ediyoruz.Sabah 06.00 Ankara’ya varış. Keyifli Bir gezinin Ardından Bir Başka #RüyaGibiRotalar'da Buluşmak Üzere Vedalaşma.

 • Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Tur Ücretine Dahil Olarak Alınacaktır.
 • Öğle Yemeği: Ekstra Alınacaktır.
 • Akşam Yemeği: Ekstra Alınacaktır.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#98
LOKASYON:
G. Doğu Anadolu (Ankara çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
21:00 - Kızılay AVM Karşısı YapıKredi Bankası
21:15 - Armada AVM
21:20 - Taurus AVM
21:25 - Gölbaşı Yunus Market
İPTAL POLİTİKASI:
İptal İade Politikası

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın4 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

8.490TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Tur Paketli Araç İle Ulaşım
Profesyonel Rehberlik
1618 Sayılı Kanun Gereği Seyahat Sağlık Sigortası
Program Dahilinde Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
3 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama
3 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
2 Açık Büfe veya Set Menü Akşam Yemeği

HARİÇ OLANLAR:


Tüm Kişisel Harcamalar
Tüm Öğle Yemekleri
Yemeklerde Alınan İçecekler
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Halfeti Tekne Turu
Urfa'da Yemekli Sıra Gecesi
Nemrut Dağı Turu
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri