Günübirlik Bursa Gölyazı Cumalıkızık Turu - Ankara Çıkışlı

Günübirlik Bursa Gölyazı Cumalıkızık Turu - Ankara ÇıkışlıGünübirlik Bursa Gölyazı Cumalıkızık Turu - Ankara Çıkışlı


Bursa, tarihî olarak Prusa, Türkiye'de Bursa ilinin merkezi olan şehirdir. Nüfus bakımından İstanbul, Ankara ve İzmir'in ardından Türkiye'nin 4. Büyük kentidir. Aynı zamanda Marmara Bölgesi'nin İstanbul'dan sonraki en büyük ikinci şehridir.

  • Tüm Kredi Kartlarına Vade Farksız 3 Taksit
  • %30 Ön Ödeme ile Rezervasyon İmkanı
  • 8 Kişi ve Üzeri Gruplara Özel %5 İndirim
  • Serpme Sabah Kahvaltısı Dahil

Ankara Çıkışlı Günübirlik

Bursa Gölyazı Cumalıkızık Turu

Cumalıkızık Köyü, Cin Aralığı, Gölyazı, Ağlayan Çınar, Panorama 1326 Fetih Müzesi, Tophane, Saat Kulesi, Osman ve Orhan Gazi Türbeleri, Bursa Ulu Cami, Kozahan, Emir Sultan Camii ve Türbesi

Hareket Noktaları ve Saatleri
01:00 - Kızılay Gama İş Merkezi Önü
01:05 - Milli Kütüphane Metro
01:15 - Armada AVM
01:20 - Ümitköy Köprüsü Altı
01:30 - Yaşamkent BP Benzin İstasyonu

----------------------------------------------------------------

Siz değerli misafirlerimizle belirtilen nokta ve saatte buluştuktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Konforlu otobüslerimizle yapacağımız keyifli bir yolculuğun ardından sabah saatlerinde Cumalıkızık'a ulaşıyoruz. Bu tarihi köyde, serpme sabah kahvaltısı ile güne başlıyoruz. Yerel lezzetlerin tadına vararak enerjimizi topladıktan sonra, rehberimiz eşliğinde 700 yıllık Osmanlı köyü Cumalıkızık'ı gezmeye başlıyoruz.

Cumalıkızık'ın taş döşeli sokaklarında yürürken, Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan tarihi evleri ve köyün doğal güzelliklerini keşfetme fırsatımız oluyor. Rehberimizin anlatımlarıyla köyün tarihini ve kültürel zenginliklerini öğreniyoruz. Gezimizin ardından Cumalıkızık'tan ayrılıyor ve bir sonraki durağımız olan Gölyazı'ya doğru yola çıkıyoruz. Gölyazı'ya varışımızla birlikte rehberimizden Bursa'nın tarihi ve kültürel mirası hakkında bilgiler alıyoruz. Gölyazı'da yapılacak ekstra tekne turu ile bölgenin eşsiz doğal güzelliklerini su üzerinde keşfetmeye devam ediyoruz. Tekne turu sırasında, Gölyazı'nın simgelerinden biri olan Ağlayan Çınar'ı ve gölün çevresindeki muhteşem manzaraları fotoğraflama fırsatımız olacak. Tekne turunun ardından Bursa'nın tarih kokan merkezine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız, Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş dönemini anlatan ve etkileyici bir görsel deneyim sunan Panorama 1326 Fetih Müzesi. Müze ziyaretinin ardından, Bursa'nın tarihi ve turistik noktalarından biri olan Tophane'ye gidiyoruz. Burada Saat Kulesi'ni ve Osmanlı Devleti'nin kurucuları Osman Gazi ve Orhan Gazi'nin türbelerini ziyaret ediyoruz. Tophane ziyaretimizin ardından, Bursa'nın en önemli camilerinden biri olan Bursa Ulu Cami'ye geçiyoruz. İslam mimarisinin şaheserlerinden biri olan bu camide rehberimizin anlatımlarıyla caminin tarihini ve mimari özelliklerini öğreniyoruz. Ardından, Bursa'nın ünlü alışveriş ve ticaret merkezi olan Kozahan'ı ziyaret ediyoruz. Burada ipek kumaşlar ve el yapımı hediyelik eşyalar alışverişi yapabilirsiniz.

Son olarak, Emir Sultan Camii ve Türbesi'ni ziyaret ediyoruz. Bursa'nın önemli dini yapılarından biri olan bu cami ve türbe, şehrin manevi atmosferini hissetmemizi sağlıyor. Gezimizin ardından turumuzu tamamlıyor ve Ankara'ya dönüş için yolculuğumuza başlıyoruz. Bir başka #RüyaGibiRotalar'da görüşmek dileğiyle.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#100
LOKASYON:
Bursa (Ankara çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
01:00 - Kızılay Gama İş Merkezi Önü
01:05 - Milli Kütüphane Metro
01:15 - Armada AVM Önü
01:20 - Ümitköy Köprüsü Altı
01:30 - Yaşamkent BP Benzin İstasyonu
İPTAL POLİTİKASI:
İptal İade Politikası

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın1 Gün

Lütfen önce tarih seçiniz

1.100TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:


Tur Paketli Araç ile Ulaşım
Profesyonel Rehberlik
1618 Sayılı Kanun Gereği Seyahat Sağlık Sigortası
Program Dahilinde Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
Serpme Sabah Kahvaltısı

HARİÇ OLANLAR:


Tüm Kişisel Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Gölyazı Tekne Turu
Öğle Yemeği